23  listopada 2017r. został rozstrzygnięty konkurs "Digital Champions 2017”. Konkurs towarzyszy konferencji o tym samym tytule DigitalChampion, organizowanej przez należącą do grona członków Izby firmę RETHINK. Ideą konkursu jest wyróżnienie firm odnoszących sukcesy w transformacji cyfrowej, wprowadzających innowacyjne produkty i modele biznesowe wykorzystujące możliwości jakie przynosi nowoczesna technologia. W ramach konkursu wyróżniane są też osoby angażujące się w odpowiedzialne promowanie idei cyfrowej transformacji, jako drogi rozwoju biznesowego i społecznego. W tegorocznej edycji, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji pełniła rolę głównego organizatora konkursu. Spośród 50 zgłoszeń w konkursie jury nominowało 12 projektów, a czterem została przyznana nagroda główna.

Poprzez konkurs, którego organizacji podjęliśmy się w tegorocznej edycji, wyróżniamy i nagradzamy najlepsze praktyki w polskim świecie cyfrowego biznesu. Kapituła ma odpowiedzialne zadanie wyłonienia liderów zorientowanych na innowacje biznesowe, oparte o potencjał technologiczny. Liczba zgłoszeń nadesłanych w tegorocznej edycji konkursu mile nas zaskoczyła. – mówi Dariusz Dolczewski, Dyrektor PIIT.

Z każdym rokiem konkurs staje się co raz bardziej zauważalny. Widać rosnącą świadomość tego,
że cyfrowe mistrzostwo” powinno być zarówno ważnym elementem strategii, jak i istotnym elementem wizerunku organizacji. Zależy nam na tym aby zdobycie nominacji, wyróżnień i nagród było swoistym znakiem jakości potwierdzającym kompetencje nagradzanych firm i osób reprezentujących cyfrowy biznes. Dlatego cenne jest podjęcie roli organizatora konkursu przez poważną, niezależną instytucję jaką jest Izba.  – mówi Jacek Królik, Partner RETHINK.

Jury konkursu, zadaniem którego była ocena zgłoszeń nadesłanych w czterech kategoriach składało się  z ekspertów, przedstawicieli mediów branżowych oraz organizacji biznesowych. W tym roku w kapitule pod przewodnictwem profesora Piotra Płoszajskiego zasiadali: Andrzej Abramczuk, Marcin Beme, Sylwia Bilska, Miłosz Brakoniecki, Adam Jadczak, Michał Jaworski, Jacek Łęgiewicz, Piotr Płoszajski, Maciej Samcik, Paweł Tecław, Włodzimierz Schmidt.

Konkurs podzielony był na cztery kategorie. W kategorii Cyfrowy produkt/usługa (Digital Value Proposition) laureatem została firma Funtronic i jej Magiczny Dywan - innowacyjny produkt, który zarówno bawi, uczy, wspomaga w rehabilitacji, wspiera efekty nauczania oraz rozwój psychofizyczny dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Cyfrowa transformacja (Digital Transformation). W tej kategorii przyznano nagrodę główną firmie TIM SA, która jest największym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych w Polsce.

W kategorii Cyfrowy ekosystem (Digital Convergence) nagroda przyznana została firmie CodersTrust, za stworzenie i rozwój cyfrowego ekosystemu biznesowego” łączącego zdolności, kompetencje i rozwiązania różnych organizacji, a także za skuteczne wykorzystanie procesów i stworzenie platformy technologicznej.

Najwięcej zgłoszeń w konkursie zostało nadesłanych w kategorii Osobowość Cyfrowego Biznesu, spośród 18 osób jury nominowało 4, przyznając nagrodę główną Pani Jowicie Michalskiej, która z sukcesem wdraża rozwiązania cyfrowe, animuje rynek dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Nominację w kategorii Osobowość Cyfrowego Biznesu otrzymał Przewodniczący Rady Fundacji Artur Marcinkowski.